לונה פארק בתל אביב

  • לונה פארק בתל אביב מבט מלמעלה
3.61111
ממוצע: 3.6 (18 דרוגים)

הלונה פארק בתל אביב היה ונותר כור ההיתוך האמיתי של ילדי ישראל. במקום הזה שגם אם סר חינו בעיננו שניה אחרי שאנחנו מגיעים לגיל ההתבגרות, הרי שסופקו כמעט לכולנו שעות של הנאה בלתי מוגבלת כשהיינו ילדים.

חווית הלונה פארק, "כמו באמריקה", היתה אולי אחת החוויות המרכזיות של כל ילד באיזור המרכז, וגם של כאלו שהגיעו מרחוק. עצם הגיית המשפט "הולכים ללונה פארק" הספיקה לנו על מנת לרעוד מהתרגשות במשך שעות של המתנה עד שהגענו אל הארץ המובטחת.

הלונה פארק במתחם גני התערוכה, האף שמעולם אולי לא עמד בסטנדרטיים בין לאומיים הרי שהיה פשוט שלנו ובזה היה סוד קסמו. כבר בשערי הכניסה אליו הרגיש ועדין מרגיש כל ילד סוג של פרפרים בבטן ותחושת כובד קיומי עמוק באילו מתקנים יבחר הפעם וכמה פעמים ינסה לעלות עליהם.

הגם שהלונה פארק עשה צעדי ענק במונחים טכנולוגיים מאז שנות השבעים,[הוא נפתח לציבור ב 1970] , הרי שאת אווירת הקרנבל השמורה לצפייה בסרטים הוא יודע להציע היטב לכל ילד הבא בשעריו. צמר גפן מתוק, תירס חם ובלונים הם תמיד הקדמה נהדרת ליום של בילוי והתרוצצות בין המתקנים חסרי דאגה כאילו הילדות היא מצב צבירה מומלץ על ידי אלוהים והיא תימשך לעולם.

שטחו הגדול של הגן הגובל בגני התערוכה ומאפשר הצבת מתקנים מגוונת עושה את שלו, וכל ילד מרגיש שם פשוט בגן הרפתקות אין סופי כאז כן היום. הגדולים הם אלו שפוחדים לעלות על מתקנים, ותקלות מקריות מספקות אולי חשש לחלקם להפקיר את הזאטוטים לבדם במתקנים. רכבת ההרים המיתולוגית העומדת עדין בצידו של הפארק החשוף אל הכביש היתה החידוש המסעיר ביותר בשנות השבעים בארץ ולמרות הפסים החורקים שלה היא עדין מבהילה אותי כמבוגר ומספקת שעות של עונג לילדים שלא יודעים עדין על קיומם של פארקים משוכללים במיוחד שבהם רק רכבות ענק ברחבי ארצות הברית שלעומתם נראית הרכבת הזו כמו תחנת סוף העולם ולא כמו פאר הטכנולוגיה.

בלונה פארק, כמו בכל מקום אחר יש אופנות ובכול כמה שנים יזם כזה או אחר מצליח להביא מכונה חדשה המושכת את תשומת הלב הראויה של הילדים וההורים וכולנו נזכרים לפתע שיש לנו לונה פארק באמצע תל אביב עד שהוא חוזר לנמנום היחסי שלו.

הלונה פארק היום אינו היחיד בארץ ולמרות שזוהרו הועם ויש יאמרו כמעט שנדם. מוכיח לכולנו שילדים לא צריכים הרבה בשביל להתרגש וכשהם מתרגשים, גם הילד הפנימי הטמון לו בכל מבוגר יוצא החוצה לכמה שעות. להצטייד בהמון כסף. חבילות משתנות של מתקנים וועדי עובדים חרוצים אף פעם לא כוללות את הביזבזוים האין סופיים שהילדים מבקשים לעשות בכל השירותים הנלווים. יום של כיף. תמיד.

fnErWc4GswA

דרוגי-גולשים

התמונה של שגשי

3
תראו, בתור חובבבת לונה פארקים גדולה, אני יכולה לומר שאומנם הלונה פארק מנסה להתחדש בעוד מתקן כל כמה שנים ושיש רצון, כך נראה להיטיב את הפארק אך אין מה להשוות עם לונה פארקים בחו"ל..לצערי כשטועמים את חו"ל,פה כבר משעמם..וקצת יקר למה שמציעים

התמונה של קאטיושה

2
אין ילד שלא רוצה ללכת ללונה פארק אבל לשלם כמעט 100 ש"ח לכרטיס זה מוגזם ולא מוצדק. במידה ויש מבצעים מויזה 1+1 או מישראכרט שווה לבדוק ולקחת את הילדים ליום כיף במקום. אין הרבה מתקנים לפעוטות והם מכריחים לשלם כרטס עבורם, חבל..

3
לכל מי שהיה בגני שעשועים בעולם יודע כמה נפלא ומרגש זה יכול להיות. פארק השעשועים התל אביבי הוא בסיסי ביותר. ילדים יהנו אבל ההורים ירגישו ש"זה לא זה"

התמונה של שוש חזן גרינברג

3
הבעיה היא שרוב הישראלים כבר ביקרו בפארקים בחו"ל ואז הלונה פארק יוצא מאד לא מרשים באופן יחסי. אם כי יש כמה אטרקציות חדשות שעוד עושות את העבודה. אבל זו לא הבעיה העיקרית - הבעיה היא שבניגוד לפארקים בעולם, פה "מיטב הנוער הישראלי" עושה בפארק כבשלו, עוקף תורים, מתפרע, מעצבן, ואף אחד לא משגיח, וזה מתסכל לעמוד בתור עם ציבור כזה (ואין "כרטיס מהיר" כמו בחו"ל).

התמונה של shelley10

5
אמנם יש עוד מתקנים ישנים יחסית אבל כל הזמן מוסיפים ומחדשים את המתקנים. גם לקטנטנים וגם לאמיצים שבינינו. בחופשות ובשבתות לרוב מאוד מאוד עמוס לכן כדי לבוא עם הרבה סבלנות.

עמודים