טיול בגבעות האלונים בקריית טבעון לעץ האלון עם הגזע הרחב בישראל

4.5
ממוצע: 4.5 (2 דרוגים)
כתובת רמז 1 קריית טבעון ישראל
שעות פתיחה
ללא הגבלה
דמי כניסה
חינם
התקשר מפה וייז
עץ האלון עם הגזע הרחב בישראל

טיול רגלי נינוח בגבעות האלונים והשדות שלמרגלות קריית טבעון, צפונית לצומת השומרים.

עץ אלון ענקי שסביבתו מאוד מטופחת, כולל כמה ספסלי ישיבה וקרחת יער מרוצפת שבבי עץ כמו שנהוג בפארקים בחו"ל. מהעץ אפשר ללכת בכמה מסלולי הליכה נינוחים בחורש. ניתן להגיע אל העץ משלושה מקומות: מתוך קריית טבעון, מדרך עפר שיוצאת מקיבוץ אלונים , או מתחנת האוטובוס לכוון טבעון שממוקמת בצומת השומרים.

אם הולכים מצומת השומרים - השדה הראשון שצמוד לצומת מצפון מערב, הוא אחד השדות עם הריכוז הגדול ביותר בארץ של פרגים. מומלץ ביותר לטייל בתחילת אפריל.

השדות שמצומת השומרים וצפונה עוברים בין שתי שלוחות מכוסות בעצי אלון.

העץ נמצא היכן שמסומן - מטרים בודדים אחרי גדר הבקר שמקיפה את השלוחה. יש מעבר מסודר לבני אדם בגדר. הסביבה של העץ מטופחת ושמורה, כוללת רחבה גדולה ונעימה ומספר ספסלי עץ. במקום אנדרטה לזכר קצין שנפל במלחמת לבנון השנייה. מתוך הרחבה שסביב העץ אפשר לצאת לשני מסלולי הליכה נוחים ומעגליים - האחד לאורך השלוחה לכוון דרומה (חזרה לכוון הצומת) והשני לכוון צפוןבכוון כללי של קיבוץ אלונים.

בשדות החיטה אפשר למצוא פרחי טופח בר. מסיבה כלשהיא בשדה שעולה לכוון טבעון (מערבה מהעץ) - יש ריכוז פריחה מרהיב, יוצא דופן מכל היבט אפשרי.

ההליכה משלושת הכיוונים אל העץ נוחה ומאפשרת גישה לכל הגילאים - אין, אבל, גישה למוגבלים וצריך לעבור את גדרות הבקר בשער ייעודי - שנכים יתקשו לעבור בו.

דרוגי-גולשים

4
המקום יפה, לא מיוחד, אולי כיוון שלא הייתי בעונה המתאימה. ממליצה ללכת באביב.

5
שפע של כלניות במקום המקסים הזה. מרבדים מרבדים של פריחה. גם בשאר השנה זה טיול יפה אבל באביב זו חוויה שקשה לתאר