מוזיאון ג'וערה

0
עדיין אין דרוגים
דרג את המקום
כתובת בסיס גדנע ג'וערה ישראל טלפון 04-9597402
שעות פתיחה
ללא הגבלה
דמי כניסה
10-25 שח
התקשר מפה וייז
מוזיאון ג'וערה

בלב בסיס הגדנ"ע ג'וערה שבהרי מנשה נמצא בית אבן מהתקופה העות'מאנית, בו שוכן מוזיאון "ההגנה" ג'וערה. המוזיאון מביא את סיפורה של ג'וערה כבסיס האימונים של ארגון "ההגנה" במשך עשור, בשנים 1948-1938, והוא מכוון את אור הזרקורים לקורס הקצינים שנערך במקום. במהלך הביקור נחשפים המבקרים לסיפור המאבק על ההתיישבות והביטחון בתקופת המנדט.

מה באתר: תצוגה על ההתיישבות באזור ועל תולדותיו של המקום לאורך השנים עד ימינו; תצוגת מסדר בקורס הקצינים ודבר מפקד הקורס; סרט על "ההגנה" ועל ג'וערה בתקופת המנדט הבריטי, תצוגת שמות בוגרי קורסי הקצינים ב"הגנה"; תצוגת נשק; "יום בג'וערה" – הדגמה של יום אופייני בקורס הקצינים ותיאור קרבות משמר העמק.

לקהל הרחב: סיורים מודרכים בכל שעה עגולה בהם מתוודעים המבקרים לרוח ההתנדבות ולחשיבות הרבה שהייתה בהכשרת צבא למדינה שבדרך. כמו כן פוגשים המבקרים את הדמויות שעיצבו את דמותה של מדינת ישראל לאורך שנותיה: יצחק שדה, יגאל אלון, משה דיין, יצחק רבין ורחבעם זאבי, שקיבלו את הכשרתם כקצינים בג'וערה.

לילדים: בחוה"מ פסח ובסוכות מתקיימות פעילויות לילדים ולמשפחות באמצעות דפי פעילות ויצירה. במשך השנה מתקיימות הדרכות והפעלות של ילדים ובני נוער מבתי הספר, תנועות הנוער וקייטנות, בתיאום מראש.

שתף/שמור