גן המפלצת בירושלים - גן רבינוביץ

דרוג הגולשים: 
4.285715
ממוצע: 4.3 (7 דרוגים)
כתובת: 
הנרייטה סולד
ירושלים
דמי כניסה:
שעות פתיחה: 
ללא הגבלה

גן המפלצת שבלב שכונת קריית היובל בירושלים הוא למעשה גן שעשועים לא גדול השוכן בפינת הרחובות הרצל-צ'ילה.

במרכז הגן ממוקמת המפלצת בעלת שלוש הלשונות האדומות המשמשות כמגלשות. לראש המפלצת מוביל גרם מדרגות פתלתל ותלול מעט - ובסופו ממתינות המגלשות לילדים.

את פסל המפלצת יצרה ניקי דה סנט פאל, אמנית יהודייה-צרפתייה בשנת 1972. המפלצת עשויה כולה מבטון יצוק. והגן שבו היא נמצאת נקרא גם "פארק רבינוביץ'", על שם האיש שמימן את בניית הפסל.

גן המפלצת - גן נוח ונעים ומטופח. המפלצת עצמה מתוחזקת ברמה גבוהה למדי ומהווה אטרקציה יחודית לילדים בני כל הגילאים כמעט. ניתן לבקר בגן המפלצת בכל עונות השנה וגם שבחוץ גשום או חם במיוחד מספקת המפלצת עצמה מחסה מצויין לילדים.

גן המפלצת המיתולוגי שופץ בשנת 2014 בסכום של שניים וחצי מיליון ₪! כעת הוא פתוח לציבור ונוספו לו שבילים נגישים, גינון, תאורה ומתקני שעשועים נוספים וחדשים. גם הפסל עצמו שוחזר ונצבע מחדש בצבעים עזים ומרעננים.

יש כאן גם מדשאות, קרוסלות, חורשת עצים וספסלים נוחים לישיבה.

הכניסה לגן  המפלצת - היא בחינם ומאפשרת לכל ההורים והילדים באשר הם בילוי נחמד ונעים של שעה קלה בירושלים כהפוגה למנוחה בחלק מטיול ארוך יותר או כאטרקציה מרכזית בפני עצמה.

אנחנו אוהבים לעצור שם מידי פעם, ולילדים לעולם לא נמאס. לעיתים, די באיזכור השם המפלצת בלבד בכדי לגרום לשקט ולציפיה דרוכה של הילדים עד להגעה לגן המפלצת.

בחודש נובמבר 2022 חגגה המפלצת 50 שנה! וזכתה לשיפוץ מסיבי של גוף הפיברגלס הבטונים והמעקות ומתיחת פנים חגיגית של הגן כולו לכבוד ילדי ירושלים והאורחים הרבים. אנחנו מאחלים לה לפחות עוד 50 שנה שמחות ושלא יבנו שום מגדל במקומה ושהגן המופלא הזה ישאר פתוח לעוד שנים רבות.

בקיצור: ממולץ בחום לכולם!

איך מגיעים לגן המפלצת? 

אחרי הכניסה לירושלים מכיוון גשר המיתרים פונים ימינה לכיוון בית החולים הדסה שעל ציר הרצל עד למפגש עם המפלצת מצד שמאל של הכביש. לחילופין ניתן להגיע למפלצת מכיוון עין-כרם, ופניה שמאלה לאחר תחנת הדלק פז ומיד ימינה בצומת הראשונה.

גן המפלצת בירושלים

דרוגי-גולשים

התמונה של גירית הדבש

3
כיף ענק לגלוש על לשונותיה של המפלצת הענקית אבל לא כ"כ נעים לשבת ב"מערה" שהיא מתחת למגלשות מפני שיש שם ריח לא נעים
התמונה של eyal

3
הייתי שם עוד כילד... מקום נחמד, אם נמצאים באיזור.אבל לא הייתי בא לשם במיוחד.

5
המפלצת הכי חמודה שאני מכיר, וגם הילדים נהנים מאד. עוצרים תמיד אם אנחנו כבר בירושלים מתגלשים קצת, צוחקים ונהנים ואז חוזרים. שווה גם לבוא במיוחד ובעיקר אם אתם כבר בסביבה.

5
שלושה לשונות אדומות שלוחות אליך בבואך אל המקום וראש של מפלצת חביבה. בילדותי זו היתה חתיכת אטרקציה. לא היו אז כל פארקי המים עם מגלשות הענק שהתפזרו בכל חלקה טובה ולחה בארץ.

5
גרתי באיזור של קריית יובל.. מה זה גרתי? הייתי מאושפזת שם שנתיים אחרי תאונה במרכז שיקום של ילדים.. המפלצת הזו הייתה החברה הכי טובה שלי! (: לפחות פעם בשבוע הייתי מבלה בה..
התמונה של Itzhak Moreno

4
במיוחד אם אתם בסביבה וגם אם נוסעים במיוחד - כיף תמיד בגן המפלצת. הילדים נהנים מאד וישנם ספסלים המתאימים לישיבה או ארוחה קלה, פינת חמד ירושלמית אמיתית
התמונה של Irit Shimoni

5
בילדותי הייתי הולכת לפחות פעם בשבוע..... יש כאלה שמגיעים ולא מבינים איך אפשר לבלות כמה שעות עם 3 מיגלשות וחול, אחרי כמה דקות מבינים שהילדים לא מוכנים להפסיק ...... מומלץ גם לגדולים!!! רצוי להביא אוכל ושתיה כי הילדים לא מוכנים לעזוב (:

עמודים

דרוגים ומקומות קרובים
עין כרם מבט מלמעלה
0
עדיין אין דרוגים

שכונת עין כרם, הנמצאת בפאתיה הדרום-מערביים של ירושלים, היתה כפר ערבי שננטש לאחר מלחמת השחרור. כיום היא אבן שואבת לתיירים ולנוצרים מכל העולם.

למידע נוסף...
0
עדיין אין דרוגים

מוזאון יד ושם הוא המוזאון הגדול בעולם להנצחת השואה,הכניסה למוזאון אינה כרוכה בתשלום,הכניסה למוזאון תולדות השואה אסורה לילדים מתחת לגיל 10.

למידע נוסף...
הכניסה למרכז הרצל
0
עדיין אין דרוגים

מרכז הרצל מפגיש את המבקרים עם דמותו מעוררת ההשראה של חוזה המדינה, והמבקרים הופכים להיות שותפים לשאיפותיו הנועזות, למסעו האישי הסוער ואף לאתגר שהותיר במורשתו.

למידע נוסף...
דוב סורי בגן החיות במלחה
4.545455
ממוצע: 4.5 (11 דרוגים)

גן החיות התנ"כי במלחה הנו כיום גן החיות העשיר והחדיש ביותר בישראל.

למידע נוסף...